Marka koncernu Continental.

ATE Power Disc - tarcze hamulcowe o wyjątkowej skuteczności hamowania

  • Home
  • Baza wiedzy
  • ATE Power Disc - tarcze hamulcowe o wyjątkowej skuteczności hamowania

Podwojenie prędkości oznacza czterokrotne wydłużenie drogi hamowania. Dystans potrzebny na zatrzymanie pojazdu to suma drogi efektywnego hamowania plus czas reakcji kierowcy (średnio 1 sekunda). Inne czynniki wpływające na drogę hamowania to stan układu hamulcowego oraz warunki pogodowe. Mokra nawierzchnia w wyniku np. wiosennych deszczy i burz znacznie wydłuża dystans potrzebny na zatrzymanie samochodu.

Innowacyjna tarcza ATE Power Disc

Opatentowane wielofunkcyjne wyżłobienie zapewnia skuteczne hamowanie w każdych warunkach – bo tak jak profil w oponie odpowiada za odprowadzanie : wody, zanieczyszczeń i gazów które powstają w wyniku wysokiej temperatury pomiędzy klockami i tarczami.

Wraz z nowym rokiem ATE znacznie poszerzyło dostępność i szerokość oferty tarcz hamulcowych typu ATE Power disc, ponieważ dodatkowo ponad 70 różnych marek/ pojazdów może zostać wyposażonych w tego typu tarczę.

W ten sposób podwyższamy bezpieczeństwo jadących;  ograniczmy możliwość powstawania rys i pęknięć oraz przedłużamy trwałość tarczy i klocka! Tarcza ta chroni przed efektem fadingu czyli powstawania poduszki gazów, które osłabiają działanie hamulców.

Dzięki tarczy ATE Power Disc zostaje skrócona droga hamowania: udowodnione w  licznych testach!

Łatwość i  szybkość montażu i sportowa optyka ucieszy każdego właściciela pojazdu.