Informacje prasowe

ATE - the latest

ECE R90

ECE R90: Chociaż dopiero od tegorocznego listopada są obowiązkowe normy ECE R90 dla wszystkich tarcz hamulcowych, ponad 90% sprzedawanych tarcz marki ATE już od lat spełnia te wymogi i posiada znak homologacji ECE. Dzięki temu Continental jest jednym z pierwszych producentów którzy oferują szeroką ofertę homologowanych tarcz hamulcowych.

 

ECE R90

Photo: Continental

Pobierz obraz

Mając na względzie bezpieczeństwo w przyszłości, ATE rozpoczęło odpowiednie testy produktowe odpowiednio wcześnie. W szeroko zakrojonych testach, niezależni eksperci przeprowadzili badania i eksperymenty na ponad 1000 referencji. Wszystkie testy potwierdziły funkcjonalność i zgodność z normami ECE tarcz hamulcowych ATE. Między innymi sprawdzano 150 hamowań z maksymalnej prędkości pojazdu do 20 km/h aby sprawdzić zachowanie tarcz i odporność w ekstremalnych warunkach i wymogach jakim poddawane są układy hamulcowe w trakcie użytkowania.

Jako dostawca produktów w jakości premium, Continental jest idealnie przygotowany do stawianych wymogów jakościowych.  Szerokie testy i gruntowne badania produktów są standardem w przedsiębiorstwie. Jako dostawca pierwszo-montażowy  dla wielu znamienitych producentów samochodów, również w przypadku tarcz hamulcowych ATE stosuje najnowsze materiały OE i produkuje w jakości porównywalnej do OE- powiedział Peter Wagner – Vice President Independent Aftermarket i dyrektor zarządzający Continental Aftermarket. Te wysokie normy jakościowe dodatkowo oficjalnie potwierdza certyfikat ECE.

Regulacja ECE dba o wyrównanie standardów jakościowych na rynku części zamiennych. Części z grupy układów hamulcowych powinny dzięki temu mieć podobne cechy i osiągi techniczne. Już od 1999 roku normy ECE R 90 obowiązują wszystkie klocki hamulcowe, a od listopada 2016 roku, tarcze hamulcowe ( w nowo dopuszczonych modelach) z jeszcze zaostrzonymi minimalnymi wymaganiami. W ten sposób kupujący mają pewność że na niezależnym rynku także nabywają produkty w standardzie OE.

Continental w pełni popiera tego typu regulacje ponieważ przepis jest dodatkowym utrudnieniem dla wprowadzania i sprzedaży podrabianych części lub produktów o złej jakości na rynku europejskim – podkreśla Peter Wagner. Jesteśmy przekonani, że działania komisji europejskiej w zakresie podnoszenia standardu jakościowego w przyszłości przyczyniają się do wzrostu bezpieczeństwa na drogach.

 

Contact:             

Christopher Schrecke

External Communications

Continental

Division Interior
Business Unit Commercial Vehicles & Aftermarket
Guerickestrasse 7
60488 Frankfurt
Germany

Phone: +49 69 7603-2022
Fax: +49 69 7603 882313
christopher.schrecke@continental-corporation.com